wtorek, 5 lutego 2013

Kwiaty polskie- przylaszczka

Po zrobieniu pierwszego dwukolorowego Arroyo wiedziałam, że na pewno będą następne. To akurat połączenie kolorystyczne powstało z myślą o bardzo konkretnej osobie- i tu pojawił się problem, jaki kwiat przypisać takiej oto sztuce:
I wtedy mnie olśniło- niebieski (wyszedł trochę przekłamany-kiedyż, ach kiedyż doczekam się choćby jednego malutkiego słonecznego promyka???) w rzeczywistości przywołuje na myśl pierwsze wiosenne przylaszczki, a brązowa kora drzewna też mi się z takim widokiem kojarzy.

Tymczasem u mnie dziś deszczowo, wietrznie i ogólnie paskudnie pogodowo. W związku z tym robię sobie wagary od nauki, dla odmiany czytam normalną książkę ("Zima świata" Folletta) i bawię się małymi formami szydełkowymi, dochodząc do wniosku, że druty jednak bardziej mnie bawią.

3 komentarze:

 1. Cudna :-)
  Śliczne kolory :-)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnio jestem słaba w nomenklaturze dziewiarskiej. Nie wiedziałam, że taka szaliko- chusta ma taką nazwę.
  Odnośnie przylaszczek. Raz w życiu widziałam, takie autentyczno- leśne u schyłki marca w Poniatowej (lubelszczyzna).
  Są nieco bardziej kobaltowe niż Twój szal (moja balkonowa identyczna jak u Ciebie), jednak ich łodyżki u podstawy są właśnie brązowawe. Śmiałam się wówczas z samej siebie. Byłam tak zmęczona ciężkimi przeżyciami, iż myślałam, że mi się w oczach zrobiło fioletowo. Jednak to były całe połacia, na tle brązowego jeszcze lasu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W naturze ten niebieski na szalu jest bardziej przylaszczkowaty. Jeszcze mi po głowie chodziły tatrzańskie goryczki, ale ostatecznie brąz zadecydował o przylaszczce.
   Arroyo to nazwa tego konkretnego wzoru, zdecydowanie mi się nie nudzi, w planach już mam następny kwiatek.

   Usuń